
€57,48 €47,50 excl. BTW
Progressieve Retina Atrofie (PRA) is een autosomaal recessieve erfelijke oogaandoening die leidt tot afbraak van de fotoreceptorcellen van het netvlies.
10 werkdagen
Vanaf € 10,00 verzending en administratie per order (incl. BTW)
Algemene informatie
Progressieve Retina Atrofie (PRA) is een autosomaal recessieve erfelijke oogaandoening die leidt tot afbraak van de fotoreceptorcellen van het netvlies. Deze vorm van PRA die optreedt bij volwassen Basenji’s wordt gekenmerkt door degeneratie van fotoreceptoren die verlies van het gezichtsvermogen veroorzaken, wat zorgt voor blindheid. Het wordt veroorzaakt door een recessieve mutatie in het gen SAG.
Klinische eigenschappen
De eerste symptomen zijn visueel verlies bij zwak licht (nachtblindheid), dat geleidelijk overgaat in totale blindheid. Tenzij de hond wordt gebruikt voor taken met hoge visuele prestaties, zoals behendigheidswerk, wordt de vermindering van het gezichtsveld (tunnelzicht) mogelijk niet opgemerkt. Ondanks tunnelzicht en nachtblindheid behouden veel getroffen Basenji's jarenlang voldoende daglichtzicht, soms voor hun hele natuurlijke leven.
Extra informatie
Referenties
Pubmed ID: 24019744
Omia ID: 1876