57,48 47,50 excl. BTW

H359

Spierdystrofie (MD) is een X-gebonden spieraandoening, gelijk aan Duchenne spierdystrofie (DMD) bij mensen.

10 werkdagen

Vanaf € 10,00 verzending en administratie per order (incl. BTW)

Specificaties

Breeds

Gene

Organ

specimen

Swab, Bloed EDTA, Bloed Heparine, Sperma, Weefsel

Mode of Inheritance

Chromosome

Also known as

Year Published

Algemene informatie

Spierdystrofie (MD) is een X-gebonden spieraandoening, gelijk aan Duchenne spierdystrofie (DMD) bij mensen. De aandoening is ernstig en uiteindelijk dodelijk en veroorzaakt een progressieve achteruitgang van de spieren van de hond. Het wordt veroorzaakt door een X-gebonden recessieve mutatie in het DMD-gen.

De variant die in deze test wordt geanalyseerd, wordt gevonden in de Cavalier King Charles Spaniel en staat ook bekend als Cavalier King Charles Spaniel Muscular Dystrophy (CKCS-MD).

Klinische eigenschappen

De aandoening wordt gekenmerkt door toenemende zwakte en spierafbraak, met uiteindelijk de dood tot gevolg.

Extra informatie

De moleculaire basis van de dystrofine mutatie kan verschillen tussen rassen. In de Cavalier King Charles Spaniel is de oorzaak een missense-mutatie in de 5′ donor splitsingsplaats van exon 50.

Referenties

Pubmed ID: 20072625

Omia ID: 1081